DPH, zahraniční platební systémy a zpětný dovoz

DPH, zahraniční platební systémy a zpětný dovoz

V rámci fóra „Vyrobeno v Rusku“ se konal webinář „Regulační aspekty exportu prostřednictvím e-commerce kanálů“, kde odborníci z Ruské pošty, Sberbank, DHL Express a Federální celní služby Ruska diskutovali o klíčových regulačních inovacích a vlastnostech exportu prostřednictvím online kanálů.

Jako mluvčí vystoupili - Vladimir Vinogradov, vedoucí oddělení pro rozvoj exportu a nových obchodních linií Ruské pošty, Julia Antonova, výkonná ředitelka Sberbank, Dmitrij Sautenkov, viceprezident pro prodej a marketing DHL Express v Rusku a také vedoucí zpracování a oddělení konečných celních režimů Hlavního ředitelství pro organizaci celního odbavení a celní kontroly Federální celní služby Ruska Alexander Stupnikov.

Odborníci zdůraznili, že elektronický obchod je v moderních podmínkách slibným směrem rozvoje exportu, který mu umožňuje pokrýt téměř celý globální trh a přilákat kupující z celého světa. Přechod exportu na online formát, díky kterému se řada exportních procesů zjednodušuje a zpohodlňuje, je však spojen s řadou regulačních aspektů, které je nutné pochopit, abyste mohli kvalitně a bezpečně rozvíjet svůj exportní byznys online .

V roce 2021 došlo k řadě změn, které ovlivnily regulační prostředí pro export ve formě elektronického obchodování. Řečníci odpověděli na otázky vývozců a podrobně vysvětlili:

• Jak zajistit vrácení zboží v exportním maloobchodě, s přihlédnutím k novým pravidlům pro identifikaci zboží;
• Jak potvrdit 0% DPH na maloobchodní vývoz;
• Jaká nová pravidla pro výběr DPH byla v Evropě zavedena;

***

Fórum «Vyrobeno v Rusku» je unikátní mezinárodní platforma pro diskusi aktuálních otázkek, spojených s exportní aktivitou a pro vytváření praktických řešení pro zvýšení nabídky ruského zboží a služeb v zahraničí.

Podle materiálů Ruského Exportního Centra: https://www.exportcenter.ru/press_center/all-news/nds-inostrannye-platezhnye-sistemy-i-reimport-na-forume-sdelano-v-rossii-obsudili-osobennosti-reguli/

Odkaz na video: https://youtu.be/pxHYpcTODNc