Zprávy

Dohoda o spolupráci

Zprávy komory
Dne 26. října se v rámci Dohody o spolupráci mezi vládou Rjazaňské oblasti a Rusko-Českou smíšenou obchodní komorou uskutečnila pracovní jednání s vedením Korporace pro vývoj Rjazaňské oblasti a Rjazaňského exportního centra.

Ze strany Rusko-České smíšené obchodní komory se jednání zúčastnili Inga Pikhnovská, předsedkyně RČSOK, Michail Rostov, člen představenstva, Vladimir Sadofiev, zástupce Rusko-České smíšené obchodní komory v Ruské federaci a Vladislav Charkin, poradce předsedy RČSOK.

Andrey Strizhevsky, vedoucí oddělení vztahů s investory Korporace pro vývoj Rjazaňské oblasti, přednesl prezentaci o investičním potenciálu Rjazaňského regionu, kde se podrobně věnoval výhodám, které investoři získávají při spolupráci s regionem.  Zvláštní pozornost byla věnována výrobě techniky a také výrobě měřicích přístrojů.

Podrobně byla probrána otázka ohledně výstavby průmyslového parku «Rjazanskij» na předměstí Rjazaně a také příležitostí a výhod, které tento projekt investorům přináší.

V okruhu 500 km od umístění průmyslového parku prožívá 45 milionů člověk. Svoji účast na projektu potvrdily nejen velké ruské společnosti jako Yandex a Wildberries, ale i zahraniční společnosti s účastí německého, čínského, indického a nizozemského kapitálu.
 Současné i rozestavěné dopravní cesty (federální dálnice M5, železniční trať, vjezdy) poskytují výborné logistické podmínky.

Průmyslový park je plně zásoben plynem (100 tisíc metrů krychlových za hodinu), elektřinou (86 MW), vodovodem a kanalizací (do 2000 metrů krychlových za den).

Cena pronájmu a případná následná koupě pozemků je poskytována za mimořádně zvýhodněné sazby.

Zastoupení Komory v Ruské federaci je připraveno poskytnout podporu účasti českých partnerů v tomto projektu.

V současné době z 560 hektarů přidělených pro průmyslový park, zůstává 200 hektarů nepřidělených. Práce na výstavbě komunikací a příjezdových cest jsou v plném proudu.

Sergej Širokov - zástupce vedoucího Rjazaňského exportního centra  - uvedl programy, které jeho organizace realizuje. Pozornost účastníků setkání, přitáhla otázka ohledně hledání zahraničních partnerů pro rjazaňské společnosti. Strany projednaly postup zveřejňování informací o investičních projektech na portálu INFOCO.

Po výsledku jednání se strany dohodly na krocích pro další vývoj spolupráce: zintenzivnění práce se společnostmi, kteří mají zájmem o vstup na trhy ČR a sousedních s ČR zemí; účast Rusko-České smíšené obchodní komory v programech, které realizují Rjazaňská korporace pro rozvoj a Rjazaňské exportní centrum; výběr českých firem se zájmem o účast na projektu spuštění průmyslového parku «Rjazanskij».