Videokonference s Krasnodarským krajem

12 srpna se uskutečnilo zasedání výboru pro rozvoj zahraniční ekonomické činnosti při Obchodní a průmyslové komoře Krasnodarského kraje, které se konalo v režimu videokonference. Konference byla organizována společně s Centrem pro koordinaci podpory exportu Krasnodarského kraje, regionální divizí Akciová společnost “Ruské exportni středisko “
a Rusko-české smíšené obchodní komory s účastí:

ředitele odboru zahraniční hospodářské politiky České republiky Martina Pospíšila, generálního konzula Ruské federace ve městě Brně Alexandra Alexandroviče Kalačeva, zástupce správy a centrem pro koordinaci podpory exportu Krasnodarského kraje Vladimíra Anatolyeviče Gladkova.

Během konference bylo podepsáno Memorandum o spolupráci mezi Obchodní a průmyslovou komorou Krasnodarského kraje a Rusko-českou smíšenou obchodní komorou.

První místopředseda obchodní a průmyslové komory Krasnodarského kraje Jegor Robskij a předseda Rusko-České smíšené obchodní komory Inga Pikhnovská se dohodli na spolupráci s cílem rozšířit a posílit ekonomické vztahy mezi oběma státy. Dokument odkazuje na spolupráci komor při pořádání veletrhů, výstav, seminářů a obchodních misí, podporu obchodních a investičních aktivit českých a ruských společností, výměnu informací o stavu trhů se zbožím a službami.

Podle místopředsedy obchodní a průmyslové komory, podpis Memoranda přispívá k dalšímu posílení a rozvoji obchodní spolupráce mezi oběma státy.

Roman Vorotnikov, ředitel Centra podpory export Krasnodarského kraje, poznamenal, že Česká republika je pro výrobce Kubáně perspektivním trhem. Od roku 2016 uskutečnilo Ruské exportní centrum tři obchodní mise podnikatelů do České republiky. Výsledkem je, že 10 výrobců Krasnodarského kraje podepsalo smlouvy na dodávky svých produktů v celkové výši 200 milionů rublů, v České republice také otevřelo své kanceláře několik společností. Spolupráce Ruského exportního centra s Obchodní a průmyslovou komorou Krasnodarského kraje a podpis Memoranda přispěje k dalšímu rozvoji zahraniční ekonomické aktivity regionu, říká R. Vorotnikov.

K realizaci plánů se přistoupilo okamžitě. Své výrobky představilo deset společností z Kubáně. Mezi ně patří společnosti s.r.o. «FORKOM», s.r.o. «SPECTR», s.r.o. «DOVOD», s.r.o. «VITAGRIN»a jiné. RČSOK je připravena zpracovat návrhy podnikatelů Krasnodarského kraje na dodávky produktů do České republiky.

Odkaz na záznam z konference: https://zoom.us/rec/share/LZB5l3LfSOMjskfk1nxUnQIBss53uqsqfenXaklM47PP72RCrX6-D5XrhkNJ7_tK.Fjihb7rbB1F8bHgT

Přístupový heslo: (HxQZWr4$)